Tuesday, January 19

विश्व चकित हुने खबर : किम र उनकी बहिनी नै नक्कली बनाएर सार्वजनिक गरिएको खुलासा

May 7, 2020 574

काठमाडौं । झण्डै दुई हप्ता वेपत्ता भएर सार्वजनिक भएका एक चर्चित नेताबारे अर्को गम्भीर खुलासा भएको छ । लगभग २० दिन संसारबाट हराएपछि अचानक मे २ मा उत्तर कोरियाका शासक किम जोन सार्वजनिक रूपमा देखा परेका थिँए । उत्तर कोरियाको तर्फबाट, यो भनिएको छ कि किम जोङ उन स्वस्थ छन् । उनको मृत्युको खबर गलत छ । तर यो बीचमा अब एक नयाँ जानकारी बाहिर आएको छ । अहिले बाहिर आएको खबर अनुसार किमको नक्कल तयार गरिएको हो । किम र उनकी बहिनी पनि नक्कली भएको जानकारी दिइएको छ । यस विषयमा अहिले विश्व अनुसन्धान गरिरहेको छ ।

सामाजिक सञ्जालमा यस विषयको चर्चा सुरु भएको छ । पूर्व ब्रिटेन सांसद लुइस मैन्स ढुक्क छन् कि किम जोङ उनको नक्कली उत्तर कोरियाको सरकारले प्रयोग गर्यो । लुइसले ट्विटरमा यसको प्रमाण पनि दिएकी छिन् । अहिले सामाजिक सञ्जालमा धेरै व्यक्तिहरु २० दिनपछि देखिएको किम जोङ उन नक्कली भएको बताउँछन् । लुइसले उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनको दाँत, नाडीको दाग, र कानको आकारमा भिन्नताका आधारमा नक्कली भएको प्रमाण दिएकी छिन् ।

इतिहासमा पनि यो विश्वास गरिएको थियो कि केही शासकहरूले उनीहरूलाई जस्तो देखिने मानिसहरू प्रयोग गर्थे । एडोल्फ हिटलर, जोसेफ स्टालिन र सद्दाम हुसेनको नाम पनि यसमा थपिएको थियो । लुइसले लेखिन्, ‘यदि तपाइँ कोरियाली प्रचार द्वारा जारी फोटो मा हेर्नुभयो भने, तपाइँ किम जोंन उन दाँत मा एक फरक छ त्यो देख्न पाउनुहुनेछ । यो एउटै मानिस हुन सक्दैन । म यसमा बहस गर्न चाहन्न । तर तस्वीरमा देखीने दुई किम समान छैनन् ।’ यदि तपाईंले किम जोङ उनको कान ध्यानपूर्वक हेर्नुभयो भने, तपाईंलाई फरक लाग्नेछ । एउटा तस्वीरमा कानहरू सिधा छन्, जबकि अर्को चित्रमा थोरै बाङ्गा छन् ।

आकारमा पनि केही फरक देख्न सकिन्छ । अर्को तिर जेनिफर जेङ्ग नाम गरेको ब्लगरले किमका धेरै चित्रहरू ट्विटरमा राखेका छन् । ती मध्ये, उनले किमको दाँत, कान र कपाल बीच के भिन्नता देखाएका छन् । जेनिफर जेङ्गले तस्वीरमा किमको दाहिने हातको नाडी नजिक दाग देखिएको छ । यो विश्वास गरिन्छ कि त्यो दाग वास्तविक किम जोङ उनको नाडीमा थिएन । जबकि, केही व्यक्तिहरू यो हृदयको शल्यक्रियाको क्रममा फेला परेको मोटो सुईको चिह्न हो भन्छन् । मे २ मा, कोरियाली मिडियाले किमलाई एक मलको उद्घाटनमा गएको देखाएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्