Saturday, March 6

केटी केटी बिच भयो बिहे भन्छ्न हामी घेरै खुशी छौ हेर्नुहोस भिडियो

February 11, 2021 82

पछिल्लो दिनहरुमा केटाकेटाबिच बिवाह भएको हामिले सुनेका हौ देखेका पनि हौ अहिले सोही परिदृश्य अनुरुप केटिकेटिले समेत बिवाह गरेका छन् ।नेपाली समाजमा यस्तो गतिविधि अलिक अस्वभनिय मानिए पनि अन्तर्राष्ट्रिय जनतमा भने यस्तो किसिमको बिवाहलाई सामान्य रुपमै लिइन्छ ।

से`क्स मात्रै हैन आवश्यक जीवन जिउनको लागि भन्दै आफुहरु बिवाह पछि एकदमै खुसि भएको बताउछन् ।समाजले के भन्ला या कसरी स्विकार्ला भन्दापनि हामिले कसरी समाजलाई लिरहेका छौ र हाम्रो खुसि समाजले निर्धारण नगर्ने समेत बताउछन्।

बास्तवमा हरकोहिलाई स्वतन्त्रता पुर्वक आफ्नो इच्छा अनुरुप बाच्ने अधिकार छ ।कोहि माथि टीका-टिप्पणी गर्नुभन्दापनि प्रकृतिको बर्दानलाई स्विबार्दै अझ हौसला दिने होभने मात्रै हाम्रो समाजले कोल्टे फेर्ने थियो कि ?

बिहे गर्नु नगर्नु आफ्नो खुशी हो तर हाम्रो समाजका केही मुल्य र मान्यता हरु छन ती नियमहरुलाइ पालना गर्दै बिबाह बन्धनमा बाधिने परम्परागत चलन छ तर अहिले आफू खुसी बिहे गर्ने प्रचलन छ आफुले जीवन बिताउन चाहेको मान्छे लाई पहिले देखि चिनेर जानेर बिहे गर्दा भबिस्यमा दुख नपर्ने भनाइ छ बाकी भिडियोमा हेर्नुहोस।

प्रतिकृया दिनुहोस्