Friday, October 23

यामाहाले ल्यायो हिरो एक्सपल्स २०० को प्रतिस्पर्धि अर्को अफरोड बाइक डब्लुआर १५५

July 25, 2020 173

यामाहाले आर १५ को मोटर भएको अफरोड बाइक डब्लुआर १५५ बाइक थाइल्यान्डमा लन्च गरेको छ ।भारतीय बजारमा यो बाइक २०२१ मा आउने सम्भावना छ भने नेपाली बजारमा त्यो भन्दा पछि आउन सक्छ । तर यामाहाको यो बाइकले हाल निकै नै चर्चा बटुलेको छ ।

यामाहा डब्लुआर १५५ मा भएको फोर स्ट्रोक एसओएचसी फोर भल्व इन्जिनले १६.७२ पीएसको पावर र १४.३ एनएमको टर्क जेनेरेट गर्छ ।थाइल्यान्डमा सो बाइकको मूल्य १ लाख ५ हजार थाई भाट राखिएको छ । नेपाली मूल्यमा हिसाब गर्दा यसको मूल्य ४ लाख रुपैयाँको हाराहारी हुन्छ । यद्यपि कर र अन्य प्रयोजनका कारण यसको मूल्यमा फरक पर्न सक्छ ।

यसको मूल्य आर १५ भन्दा बढी भए पनि यो एक प्रकारको प्रिमियम मूल्यमा उपलब्ध हुने अनुमान छ । यसले हाल बजारमा उपलब्ध हिरो एक्सपल्स २०० सँग प्रतिस्पर्धा गर्ने बताइएको छ ।

यामाहाले आफ्नो १५५ सीसी इन्जिन प्लेटफर्मलाई धेरै बाइकहरुमा प्रयोग गरिरहेको छ र यो लोकप्रिय पनि बनिरहेको छ । यो भन्दा पहिले यामाहाका आर १५, एमटी १५, एक्सएसआर १५५ र डब्लुआर १५५ यही प्लेटफर्ममा आधारित छन् ।नेपाली बजारमा पनि पहिले देखि नै आर १५ र एमटी १५ उपलब्ध छन् । अन्य दुई मोडल भने अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा मात्र उपलब्ध छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्