Friday, January 22

‘आमा बित्नुभयो किरिया गर्न जानुछ’ भनेर पास लिएका ब्यक्तिको यस्तो कर्तुत

April 7, 2020 492

काठमाडौं। आमाको निधन भयो भनेर मलामी जान भन्दै पास लिएका ब्यक्ति यात्रु ओसार्ने काममा सकृय भएको पाएपछि प्रहरीले प क्रा उ गरेको छ । यसरी झुटो विवरण दिएर यात्रु ओसारेको अवस्थामा प्रहरीले तीनजनालाई प क्रा उ गरेको हो । भएको भन्दै गाडी पास बनाएर यात्रु ओसार्ने तीनजना प क्रा उ परेका छन् । लकडाउनको समयमा उनहिरुले यस्तो वहाना बनाएका थिए । तीनजनालाई ललितपुरबाट प्रहरीले प क्रा उ गरेको हो ।

सप्तरीको सुरुङ्गा घर भई ललितपुर महानगरपालिका–३ पुल्चोक बस्ने ४५ वर्षीय शुभनारायण चौधरी, ३० वर्षीय जितेन्द्रप्रसाद चौधरी र त्यही नगरपालिका-५ का ४६ वर्षीय नरेश चौधरीलाई प्रहरीले झुटो विवारण दिएको भन्दै प क्रा उ गरेको छ । शुभ नारायणले आफ्नो आमाको निधन भएकाले काजक्रिया गर्न जान भन्दै जिल्ला प्रशासन कार्यालय ललितपुरमा झूटो विवरण पेश गरी सवारी पास लिएको खुलेको छ ।

उनले चैत २४ र २५ गतेका लागि ३-०८-००५ ख ९१९८ नम्बरको बसको पास लिएर ३० जना यात्रु बोकी सप्तरीतर्फ जान लागेको अवस्थामा प्रहरीले फेला पारेको हो । सरकारले कोभिड १९ को फैलन नदिन यही चैत ११ गतेदेखि अत्याश्यक काम बाहेक बाहिर ननिस्किन जारी गरेको आदेश आजदेखि तेस्रो हप्तामा प्रवेश गरेको छ ।

यो अवधिमा मानिसको आवतजातलाई रोक्दै अत्यावश्यक कामका लागि मात्र जिल्ला प्रशासन कार्यालय र सम्बन्धित मन्त्रालयबाट पासको व्यवस्था मिलाइएको छ । ति ब्यक्तिले सोही मापदण्डको फाइदा उठाउँदै गलत विवारण पेश गरेका थिए ।

महानगरीय प्रहरी कार्यालय काठमाण्डौका प्रमुख, प्रहरी नायब महानिरीक्षक विश्वराज पोखरेलले विभिन्न बहाना तथा नक्कली विवरण बनाएर पास लिने तथा नक्कली पास नै बनाएर हिँड्ने गरेको पाइएको र त्यसलाई आजदेखि थप कडाइका साथ अनुगमन थालेको जानकारी दिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्