Friday, January 15

कसले भन्छ पशुको ज्ञान हुँदैछ ? यो तस्विरसँगको सत्यता थाहा पाउँने हुँदैछ विश्व नै चकित ! (हेर्नुहोस तस्विरहरु)

July 6, 2020 225

काठमाडौ । अहिले कोरोना भाइरसका कारण आधा विश्व लकडाउनमा छ । अब विस्तारै केही देशहरुले लकडाउन खुकुलो बनाउँदैछन् । लकडाउनका कारण जंगली जनवारहरु पनि शहरमा पस्न थालेका छन् । यस्ता भिडियो तस्विरहरु पछिल्लो समय सामाजिक सञ्जालमा खुब भाइरल भइरहेका छन् । यस्तै एक दृश्य अमेरिकाबाट आएको छ । यहाँको कोलोराडोमा एक हरिणले गरेको चलाखीलाई लिएर सबै चकित भएका हुन् । उसले गरेको कार्य हेर्दा विश्वमा नै पशुहरुको ज्ञान हुँदैन भन्ने भ्रम तोडिएको छ । लोरी जोन्स एउटा सानो पसलमा काम गर्छन् । उनले उपहारलगायत विभिन्न सामानहरु बेच्ने गर्छन् ।

उनको स्टोर हर्ससेटथ इन र आरभी पार्कमा, फोर्ट कोलिन्स, कोलोराडोको रकिजको फेदमा रहेको प्राकृतिक दृश्यसँग सटिएको छ । त्यहाँ, स्थानीय वन्यजन्तुहरूको सामना गर्नु सामान्य हुन्छ । तर जब एक जना विशेष ग्राहक उनको पसल बाहिर आएर उभिएका थिए उनी छक्क परे । यसलाई थप सही तरिकाले भन्दा पसल बाहिरका ति ग्राहक सरासर भित्र पसे । जोन्स आफ्नो पसलमा काम गर्दै थिए । तब उनको पसल अगाडी एक दुर्लभ हरिण आयो । जोन्स उत्सुकका साथ आश्चर्यचकित हुँदै हरिणलाई हेरिरहेका थिए ।

बाहिर उभिएको हरिण एकछिनपछि पसल भित्र पस्यो । उ भित्र गएर घुमिरहेकी थिई मानौं कि उक्त पसलमा उनी ग्राहकजस्तो गरी आएकी थिइन् । यस्तो लाग्थ्यो कि ति आमा हरिण पसलमा सामानहरु हेर्दै थिइन् । जोन्सले भने, ‘यो देख्दा मलाई खुशी लागेको थियो ।’ हरिणले चश्मा र चिप्स हेर्दै थिइन् । त्यसबेला जोन्स मन खोलेर हाँस्दै थिए । यो हरिण जोन्सका लागि अपरिचित थिएन् । उनी त्यस परिवारको एक सदस्यजस्ता थिए । यस पार्कमा वस्नेहरुका लागि यसरी हरिण देखा पर्नु कुनै नयाँ विषय थिएन । तर उनीहरु कहिलेकाँही मैदानको छेउछाउमा चरिरहेका हुन्थे ।

जोन्सका अनुसार त्यसरी हरिणले कुनै पसलहरुमा प्रवेश गरेको थिएनन् । न त उनीहरुले किनमेलमा कुनै चासो देखाउने गरेका नै थिए । त्यो वास्तवमा एक रोचक दृश्य थियो । किनकी त्यो दिन हरिणले उनको पसलमा ग्राहक जस्तै आफुलाई प्रस्तुत गरेको थियो । किनमेलमा चासो देखाएको थियो ।

जोन्सले पसलमा आएको उक्त हरिणले बदाम, बिस्कुटसहित केही खानेकुरा दिएर पठाउन खोजे । पसल सञ्चालक जोन्सले सोचे अब त्यो हरिण आउँदैन् तर उनी गलत थिए । रोचक कुरा के भने अर्काको पसलमा जबरजस्ती घुसेर बदाम, बिस्कुटसहित खानेकुरा खाएको आमा हरिणले पछि आफ्ना सन्तानसहित पुरा परिवार लिएर आधा घण्टा भित्र फेरि उक्त पसलमा आयो ।जोन्सले फेरि सबैलाई खानेकुरा दिएर फर्काए । यी साहुजीले यो सबै बताएर ती हरिणहरुका तस्वीर सामाजिक सञ्जालमा पोष्ट गरे । पोष्ट गरेको केही समयमा नै तस्वीर भाइरल सेयर भइरहेका छन् । अधिकांशले क्याप्सन लेखेका छन् कसले भन्छ पशुमा ज्ञान हुँदैन ? यी हरिण आमाबाट जान्नुहोस् । तपाईलाईपनि यो सत्य घटना रोचक लागेमा सेयर गर्न सक्नुहुनेछ । सबै प्राणिको सम्मान गरौँ । जय सृष्टि !!

प्रतिकृया दिनुहोस्